Miért jó a babaúszás?
A babaúszás nagyon népszerű a kisgyermekes családoknál ám vannak akik még mindig félve gondolnak csöppségük úszás oktatására.
A babák számára a víz tulajdonképpen egy természetes közeg, hiszen az anyaméhben 9 hónapon keresztül vízben voltak. Minél hamarabb érdemes a piciket ismét a vízhez szokatni hiszen néhány hónapos korukig még meg van az úgynevezett búvárreflexük. Ez azt jelenti, hogy amikor a kicsik a víz alá merülnek kifújják az orrukon a levegőt és zárják a garatot így nem tudnak vizet belélegezni. Ha ezt kihasználva kezdik a babaúszást a későbbiekben sem lesznek problémáik a víz alá merüléssel és a búvárreflexük egy idő után tudatossá válik.
A vízhez szokatás minden esetben játékos formában történik a szülő bevonásával. Az oktató által irányított módon a szülő játszik a gyermekével a vízben és fix gyakorlatokat végezve szokatja hozzá fokozatosan az új közeghez a babát. A csecsemőkre kifejezetten jó hatással vannak ezek a víz alatti gyakorlatok, hiszen fejlődik a tüdejük, erősödnek az izmaik és javul a mozgáskoordinációjuk.
A babaúszással fejlődik az immunrendszer, javul a babák ellenálló képessége és megelőzhető az esetleges későbbi tartáshibák kialakulása. Ezen kívül az úszás jó hatást gyakorol a baba közérzetére, az étvágyára és segíti a nyugodtabb éjszakai pihenést is.
Az úszást a babák három hónapos kora után érdemes elkezdeni. Korábban nem ajánlott, hiszen az immunrendszerüknek el kell érnie egy bizonyos érettségi szintet. Bár az úszás önmagában nem jelent veszélyt a kicsikre, azért mielőtt belekezdenénk érdemes kikérni a kezelőorvos tanácsát a babaúszással kapcsolatban.
Nincsenek megjegyzések
Megjegyzés küldése