Divat

Jelentkezz az ingyenes Aerobix oktatóképzésünkre. A részletekért vedd fel velünk a kapcsolatot az ITT található jelentkezési lap kitöltésével.

Breaking News

A legjobb természetes módszerek torokfájásra

Száraz levegő, nátha, megfázás, túl sok hangos beszéd - ezek mind olyan dolgok, amelyek torokfájást okozhatnak. Ilyenkor nem kell feltétlenül a gyógyszertárba rohannunk szirupért, gyógyszerért vagy fertőtlenítő cukorkáért, mert van néhány megoldás, amit sokkal egyszerűbben, otthon is kipróbálhatunk.
A klasszikus: méz

Régi és jól bevált módszer például, ha lenyelünk egy-két evőkanál mézet, mert ez "bevonja" a torkunknak, csökkentve az irritációt, ráadásul a méznek még antibakteriális hatása is van.  A mézes-citromos tea éppen ezért nagyon jó ötlet. Az édesgyökérből készült tea fogyasztását javasolják leginkább a szakértők, mivel ennek a gyógynövénynek erős gyulladáscsökkentő hatása van.

Sós víz

A sós vizes öblögetést, gargarizálást sem véletlenül javasolja a népi gyógyászat - ez olyankor is hatásos, amikor a torkunk a száraz levegő vagy valamilyen allergia miatt fáj és irritált. A só mellett édesgyökér-tinktúrás vízzel is jó ötlet lehet gargarizálni. Ezen kívül a almaecet is segíthet, szintén langyos, vagy meleg vízzel elkeverve. Felnőttek öblögetésre egy kanálka meleg vízben elkevert whiskey-t is kipróbálhatnak, mivel ez is nyugtató hatással van a torokra és a mandulákra, és kicsit el is zsibbasztja őket.

Vajon mi okozza?

Az is nagyon fontos, hogy megszüntessük a környezetünkben azokat a tényezőket, amik a torokfájást okozhatják vagy súlyosbíthatják. Ha például rendszeresen reggel érezzük a torokkaparást, az azért is lehet, mert éjjel a szánkon keresztül vettünk levegőt, de attól is, hogy refluxunk van. Ebben az esetben ügyeljünk arra, hogy a párnáinkat úgy rendezzük el, hogy a fejünk kissé meg legyen emelvealvásközben. Emellett a túl száraz levegő is ludas lehet, ilyenkor pedig mindenképpen érdemes bevetni egy párásító készüléket, vagy legalább vízzel (és illóolajokkal) töltött kerámia edényeket helyezni a fűtőtestekre. 

Ha egy hétnél tovább tapasztaljuk a torokfájás- vagy kaparás tüneteit, érdemes lehet orvoshoz fordulni, hogy kizárjuk a komolyabb betegségek lehetőségét. Ez különösen a dohányosok esetében fontos.

Nincsenek megjegyzések