Divat

Jelentkezz az ingyenes Aerobix oktatóképzésünkre. A részletekért vedd fel velünk a kapcsolatot az ITT található jelentkezési lap kitöltésével.

Breaking News

3 hatásos módszer gyomorégésre

Életmódváltás és műtét is lehet megoldás.
A gyomorégést okozhatja reflux betegség, emésztési zavar, de minden esetben fontos, hogy kezeljük a problémát. A diéta, a gyógyszeres kezelés vagy a műtéti beavatkozás is szóba jöhet.

Milliók szenvednek a krónikus gyomorégéstől és annak tüneteitől. Ennek tüneteit enyhíteni kell, az erre adott kezelések pedig, változatosak lehetnek. Lehet, hogy életmódot kell váltanunk, lehet, hogy gyógyszereket kell szednünk, lehet, hogy műtéti beavatkozás is szükséges - írja a HáziPatika.

Életmód, életmódváltás

Az első lépés, amit az orvosok javasolnak a gyomorégés tüneteinek enyhítésére az az életmódváltás. Lényegében arról van szó, hogy nem mindegy mit eszik a beteg. A gyomorégéstől szenvedők mintegy 94 százaléka érzékeny bizonyos élelmiszerekre. Ezért fontos, hogy ismerjék, melyek ezek az ételek. Mindenkinek egyénileg változik, hogy mi irritálja gyomrát, de általánosságokról is lehet beszélni. Különösen alkalmas arra, hogy gyomorégést okozzon például a hagyma, a paradicsom, a tejalapú turmixok, a paradicsom alapú szószok, a csokoládé vagy a kukoricachips.

Gyógyszeres kezelések

A gyomorégést általában hisztamin tartalmú gyógyszerekkel kezelik. Az ilyen összetevőjű gyógyszerek csökkentik a gyomorsav-termelődést. A savlekötőket is gyakran alkalmazzák, ami semlegesíti a gyomorsavat, enyhítve ezzel a gyomorégést.

A protonpumpa-gátlók is hatásos gyógyszerek. A savelválasztás úgy történik, hogy a gyomor belső falában található csatornák a savasságot okozó hidrogénionokat, vagyis protonokat bejuttatják a gyomorba. Ezt a folyamatot akadályozzák meg a protonpumpa-gátlók.

Műtéti megoldások

Ha nincs más megoldás és műtétre kerül sor, akkor az orvosok a fundoplikáció nevű eljárást javasolják. Ennek a beavatkozásnak a lényege, hogy műtéti úton szűkebbre zárják a gyomorszájat. Alkalmazzák még az úgynevezett rádiófrekvenciás kezelést is, aminek lényege, hogy endoszkóp segítségével az orvos hőt képez a nyelőcső záróizmaiban és a gyomor felső részében. Ezzel megvastagodnak a szövetek és javul a szerv záró funkciója.

Nincsenek megjegyzések