Breaking News

🔥 8 étel, ami alaposan felturbózza az immunrendszert


A hűvös idő beköszönte menetrendszerűen hozza magával a megfázást, náthát, influenzát: ilyenkor az ember különösen ki van téve a baktériumok és vírusok támadásának. Az egészséges életmód komoly szerepet játszik ezek elkerülésében, bizonyos ételek pedig segíthetnek abban, hogy a szervezet felkészültebben léphessen fel a betegségek ellen. Érdemes gyakrabban felkeresni a zöldségest, piacot, ahol remek és ízletes vitaminforrásokat találhat az ember. A test védekezőrendszere hálás lesz a törődésért.

Az erős immunrendszer segít az egészség megőrzésében. Szervekből, sejtekből, szövetekből és fehérjékből áll, amelyek együtt küzdenek meg a szervezetet fenyegető patogénekkel, baktériumokkal, vírusokkal, gombákkal vagy idegentestekkel. Amikor a test ilyen behatással találkozik, immunválasz keletkezik, a védekezőrendszer antitesteket bocsát ki, amelyek a kórokozók antigénjeihez kapcsolódva elpusztítják azokat - írja a femina.hu.

Az immunrendszer támogatása szempontjából a rendszeres és alapos kézmosás, a fizikai aktivitás, a megfelelő minőségű és mennyiségű alvás, a stressz minimalizálása, a káros szenvedélyek elhagyása mind sokat nyomhatnak a latban. Mindezek mellett pedig a természet patikájában érdemes nézelődni, az ott fellelhető élelmiszerek erősíthetik az immunválaszt. Immunerősítő ételeket mutatunk.

A kellemes ízű kaliforniai paprika rendkívül jó C-vitamin-forrás, ami nagyon fontos a megfázás elleni harcban. A piros, érett változat béta-karotinban gazdag, ami a szervezetben A-vitaminná alakul, így segít a szemek és a bőr egészségének megőrzésében is.

A brokkoli számtalan módon elkészíthető. Párolva vagy nyersen marad meg a legtöbb értékes tulajdonsága. Tele van rostokkal, antioxidánsokkal, A-, C- és E-vitaminnal: az egyik legegészségesebb zöldség, ami a tányérodra kerülhet.

A fokhagyma jellegzetes ízét és illatát szerves kénvegyületei adják, ezeknek tulajdonítják, hogy antibakteriális és gombaellenes hatással bír. Allicintartalmának köszönhetően felveszi a harcot a felső légúti megbetegedésekkel szemben.

A gyömbér nagy segítség lehet torokfájás és egyéb, gyulladással járó megbetegedések esetén, mivel gyulladáscsökkentő hatású. Gyomornyugtató, hányingercsillapító tulajdonságáról is beszámoltak. Változatosan használható fel, édességekben, különlegesebb fogások ízesítőjeként és teaként is finom.

A vörös káposzta antioxidánsokban, C-vitaminban, karotinoidokban és flavonoidokban gazdag. Segíthet a szív egészségének megőrzésében, a daganatos megbetegedések elleni védekezésben és a szervezetben jelentkező gyulladások legyőzésében.

Az immunrendszer megfelelő működéséhez elengedhetetlen az egészséges bélflóra. A probiotikus hatású élelmiszerek, például a kefir, az élőflórás joghurt vagy az erjesztett ételek, így a savanyú káposzta fogyasztása támogatja az emésztőrendszer, a belek működését.

Amennyiben a bélflóra egyensúlya felborult, például antibiotikumkúra, egyoldalú táplálkozás vagy fertőzés következtében, a probiotikumok mellett a prebiotikumok is segíthetnek a helyreállításban. Ezek olyan, nem emészthető összetevők, amelyek a hagymafélékben, zabfélékben és a hüvelyesekben találhatók meg többek között.

Amikor a megfázás megelőzéséről van szó, az E-vitamin általában a C-vitamin után kullog, ugyanakkor fontos az egészséges immunműködéshez. Zsíroldékony, tehát felszívódásához zsírokra van szükség. Az olajos magvak, mint a mandula, egyszerre tartalmaznak E-vitamint és egészséges zsírokat is. Magnéziumtartalma miatt segíthet a stresszkezelésben is.

Nincsenek megjegyzések