5 táplálék, amely jó hatással van a pajzsmirigyre
Válassza a megfelelő táplálékokat azért, hogy egészséges maradhasson a pajzsmirigye
Ha javítani szeretne a pajzsmirigye működésén és így az anyagcseréjét is serkenteni szeretné, fel kell hagyni a pajzsmirigy károsító dolgokkal és a megfelelő táplálékokat kell fogyasztania.
És most következzen az az 5 táplálék, amely jó hatással van a pajzsmirigyre:
1. Máj:
A jó minőségű máj az egyik legfontosabb pajzsmirigy-segítő táplálék, mivel tele van egy létfontosságú tápanyaggal, az A-vitaminnal.
Valójában a máj a természetben a legmagasabb koncentrációban tartalmazza az A-vitamint.
Az A-vitamint létfontosságú szerepet játszik abban, hogy a lelassult pajzsmirigy újra egészséges legyen. Egy tanulmány során a nőket két csoportra osztották: túlsúlyosakra és nem túlsúlyosokra. Mindkét csoport 25 000 IU mennyiségű A-vitamint kapott naponta étrend-kiegészítő formájában. Négy hónap elteltével mindkét csoportnál javult a pajzsmirigy hormontermelés és csökkent a TSH szintje, ami azt jelenti, hogy javult a pajzsmirigy működése. 25 000 IU mennyiségnyi A-vitamin talán soknak tűnhet naponta, de szerte a világon a korai kultúrákban mintegy 50 000 mennyiségnyi A-vitamint fogyasztottak naponta.
A legfontosabb azonban, hogy a májból (és minden más állati forrásból) származó A-vitamin a vitamin természetes módon elérhető formája, amely azt jelenti, hogy a szervezet képes a felhasználására. Az olyan növényi forrásokból származó A-vitamint, mint például a béta-karotint azonban, először retoniod formájúvá kell átalakítania a szervezetnek, hogy fel tudja azt használni.
Mivel a karotint ilyen rossz arányban alakítja át a szervezet retinoiddá, ezért szinte semmilyen hatással nincs a pajzsmirigy alulműködésre, ezért létfontosságú, hogy valódi A-vitaminhoz juttassuk a szervezetünket, ami állati forrásból származik.
Hosszú távon nem ajánlatos A-vitamin táplálék-kiegészítőt szedni, mivel a mesterséges A-vitamin esetében nagyobb a mérgezés kockázata, mivel ezt a szervezet nem képes olyan jól feldolgozni. A-vitamint lehetőség szerint természetes táplálékok útján juttassa a szervezetébe.
Egy fontos figyelmeztetés azonban érdemes megfogadni: mindig bizonyosodjon meg róla, hogy a máj kis biofarmokról származik, méghozzá szabadon tartott marhákból vagy csirkékből. A máj átszűri, azonban nem tartalmazza a méreganyagokat. Az általános tartással az állatokban sajnos találhatóak méreganyagok, mivel a szervezetüket túlterhelik ezzel a fajta tartással.
Ha lehetséges, fogyasszon hetente 55-85 gramm májat. a nem szereti a resztelt máj vagy pástétom ízét, próbálja ki a májkapszulát, amiből általában 2-6 darabot kell bevenni naponta.
2. Kókuszolaj:
A kókuszolaj körülbelül 2/3-a közepes szénláncú trigliceridekből áll (MCT), amelyek olyan zsírsavak, melyek közvetlenül felszívódnak a vékonybél erein keresztül, így juttatva energiához a szervezetet. Ezek az MCT-k növelik az energiafelhasználást, ezáltal az anyagcserét is. serkentik.
Mivel a jobb pajzsmirigy működés összefüggésben van a jobb anyagcserével is, ezért levonhatjuk azt a következtetést, hogy a kókuszolaj kiváló hatással van a pajzsmirigyre.
Az 1940-es években a farmerek kókuszolajjal próbálták hizlalni az állataikat, amitől azok sokkal energikusabbak lettek. Később a farmerek felfedezték, hogy a kukoricával és a szójával elérhetik a céljukat. Ezeknek ugyanis antiiodikus hatása volt az állatokon, mivel azok gyorsabban híztak, viszont kevesebbet ettek. Egyszóval ha szeretné fenntartani a súlyát és közben hozzájárulni ahhoz, hogy a pajzsmirigye egészséges maradjon, kerülje a szóját és válassza a kókuszolajat.
3. Tojás:
A tojás különösen segít a hormonok kiegyensúlyozásában. Koncentrált formában tartalmaz olyan tápanyagokat, amelyek segítenek a pajzsmirigy felépítésében: például protein, koleszterin, B-vitaminok, zsírban oldódó vitaminok és ásványi anyagok találhatóak benne.
Ellentétben az általános elgondolással, a tojásnak a sárgája a legtáplálóbb része. Alább olvashat a tojásban található főbb tápanyagokról:
5 táplálék, amely jó hatással van a pajzsmirigyre
5 táplálék, amely jó hatással van a pajz...
• Jód – Köztudott, hogy a pajzsmirigynek jódra van szüksége ahhoz, hogy pajzsmirigy hormonokat tudjon termelni. Ha naponta megeszik 2-3 tojást, akkor akár a napi jódszükséglet 20-30 százalékát is biztosíthatja.
• Szelén – Mind a tojásfehérje, mind a tojás sárgája nagy mennyiségben tartalmaz szelént. Ez az ásványi anyag segíti a T4 pajzsmirigy hormont, hogy az átalakulhasson a szervezet számára felhasználható formává, T3-má.
• Zsírban oldódó vitaminok – A tojásban a tojás sárgája tartalmazza az össze zsírban oldódó vitamint. Ezek az A-, D-, E- és K-vitamin, melyek mindegyike hozzájárul a pajzsmirigy megfelelő működéséhez.
• B-vitaminok – A B-vitaminok egyensúlyban tartják a vércukor és az energia szintet. A tojás sárgájában különösen magas a kolin mennyisége, amely segíti a méregtelenítést és hormonegyensúly fenntartását.
• Koleszterin – Habár a kutatók sokszor rossz színben tüntetik fel, a természetes koleszterin számtalan jótékony hatással rendelkezik. A szabadon tartott csirkék tojta tojás sárgája csak jó hatással lehet az emberi szervezetre. A koleszterin ugyanis támogatja az egyensúlyban tartott nemi hormonok szintézisét, ezáltal segíti a pajzsmirigy működését.
4. Finomítatlan só:
A só nem csak az étel ízesítésére jó, hanem a szervezetre is jótékony hatással van. A finomítatlan só(például himalájai só) és a feldolgozott, hétköznapi só között nagy a különbség.
A finomítatlan só sokféleképpen hat pozitívan a pajzsmirigyre.
• Csökkenti a kortizol és az adrenalin keringését. Ezek a stresszhormonok ugyanis negatív hatással vannak a pajzsmirigyre, ezért a csökkentésükkel a pajzsmirigy működése javul.
• Segíti a mellékvese működését. A pajzsmirigy önmagában, a mellékvesék nélkül nem kezelhető. A két szerv ilyen szempontból elválaszthatatlan.
• Segíti a megfelelő gyomorsavak szintézisét, így könnyebben meg tudjuk emészteni a táplálékot.
• Nyomokban fontos ásványi anyagokat tartalmaz.
Sózza az ételeket ízlés szerint (ha veseproblémája vagy magas vérnyomása van, mielőtt növelné a bevitt só mennyiségét, konzultáljon a háziorvosával). Részesítse előnyben a finomítatlan, igazi sót.
5. Tőkehalmáj olaj:
A tőkehalmáj olaj kiválóan biztosítja a szervezet A- és D-vitamin szükségletét. Mind a babák, a szoptatós anyák és még az öregek is profitálhatnak abból, ha naponta fogyasztanak minőségi tőkehalmáj olajat. A veszélyeztetett pajzsmiriggyel rendelkező emberekre jótékony hatással vannak ezek a hormonokat kiegyensúlyozó, zsírban oldódó vitaminok.
Az olajról ezen kívül azt tartják, hogy megszünteti a pattanásokat és a megfázás kialakulását. Az olaj megerősíti az immunrendszert, így a megfázás egy-két nap alatt megszűnik.
Az erjesztett tőkehalmáj olaj a legősibb és leghatékonyabb formája a tőkehalmáj olajnak. Habár az előbbi a legjobb választás, a tőkehalmáj olaj kapszula is elfogadható döntés lehet.
Pajzsmirigy program a pajzsmirigy egészségének természetes eléréséért
Szeretné tudni, hogyan kezelhető természetes módon a pajzsmirigy alul- vagy túlműködés, a Grave-kór vagy a Hashimoto-kór? Sok országban az egyik leghasznosabb forrás a Pajzsmirigy program, amely egy, a vezető szakértők által szerkesztett digitális program, amely interjúk és dokumentumok formájában informál a pajzsmirigy egészségéről. Olyan kérdésekre is választ ad, mint:
• Mely pajzsmirigy étrend-kiegészítők hasznosak, illetve melyek károsak?
• Mi a helyzet a jódos étrend-kiegészítőkkel?
• Hogyan maximalizálható a pajzsmirigy működése a termékenység fokozása érdekében?
• Hogyan kezelhető az autoimmun pajzsmirigy probléma?
• Mi a legjobb étrend az egészséges pajzsmirigy számára?
Nincsenek megjegyzések
Megjegyzés küldése