Divat

Jelentkezz az ingyenes Aerobix oktatóképzésünkre. A részletekért vedd fel velünk a kapcsolatot az ITT található jelentkezési lap kitöltésével.

Breaking News

Infra, gőz, jég: melyik kabinba ülne be?

Egyre több olyan gyógyfürdő van, amelyekben már nemcsak a hagyományos fürdőzésnek hódolhatunk, hanem különlegességeket is kipróbálhatunk. A különböző wellness-szolgáltatások nemcsak az egészségünkre hatnak nagyszerűen, de a fürdőzés élményét is fokozzák. Ezekből szemezgettünk.
A hagyományos szaunák mellett egyre több helyen kipróbálhatjuk a fény-, illetve aromaterápiás szaunakabinokat is. Ezeknél a megvilágítás folyamatosan változik, a különböző színek pedig különbözféleképpen hatnak a szervezetünkre, a szauna hőmérséklete pedig alacsonyabb, így azok is igénybe vehetik, akik számára a hagyományos szauna túl forró.

Az aromaterápiás, illetve herbál szaunákban bizonyos időközönként illóolajokat vagy gyógynövény-kivonatokat "fecskendeznek" be a kabinba, ezek nemcsak a hangulatunkra lehetnek jótékony hatással, de segíthetik például a légutak kitisztulását, az immunrendszer erősítését is.

Az infrakabin a szaunához hasonló, ám jóval alacsonyabb hőmérsékletű (nagyjából 50 fokos), és a páratartalma is alacsony (10-30 százalék). Az infrasugarak hatására a vérerek kitágulnak, fokozódik a vérkeringés és a méregtelenítés, erősödik az immunrendszer, és az izmok is jobban regenerálódnak. Az infraszauna különösen jótékonyan hat a bőrre, tisztítja a pórusokat is.

Az inhalatórium a légúti betegek állapotának javítására szolgáló helyiség. Az inhalatóriumban gyógyvizes párát lélegezhetnek be a betegek, amely gyorsan javítja az állapotukat, megszünteti a gyulladásokat, segíti a letapadt váladék felszakadását és kiürülését. 

A gőzkabinban a hőmérséklet alacsonyabb ("mindössze" 40 fok körül van), a páratartalom azonban magasabb, mint a hagyományos szaunákban, és elérheti a 100 százalékot is. A gőzben kíméletesebben izzadhatunk, javul a szervezet ellenállóképessége, és fokozódik a méregtelenítés is. 

A tepidárium az egyik legkellemesebb módja annak, hogy a szaunázás, gőzfürdőzés jótékony hatásait élvezzük, emellett egyfajta átmenetet jelent a gyógyfürdőzés és a szaunázás között. A tepidáriumban közepesen magas a hőmérséklet, nagyjából 35 fok, a páratartalom 30 százalék, és a relaxálást, ellazulást általában átmelegített kőből, márványból készült ágyakon élvezhetjük. 

A tepidáriumban is erősödik az immunrendszer és fokozódik a szervezet méregtelenítése, ám jóval kíméletesebb, és a "kezdőknek", vagy azoknak is megfelelő lehet, akik a hagyományos szaunát nem bírják.

A frigidárium, vagyis a jégkabin a szaunázás utáni testlehűtést biztosítja, anélkül, hogy meg kellene hemperegnünk a hóban, vagy a jeges folyóba kellene ugranunk (mint ahogyan az északi népek szokták). A helyiség levegőjét 15-18 fokosra hűtik, ez még mindig nagyon hatásosan frissít, de kíméletesebb, és a szervezetet nem éri sokkhatás.

Nincsenek megjegyzések