6 módszer a kínzó fejfájás ellen
A fejfájás gyakran annak a jele, hogy a szervezetünknek egy kis szünetre van szüksége.
Szakértők szerint már azzal is sokat tehetünk a fájdalom ellen, ha 10 percet szánunk a pihenésre. A következő módszerek pedig szintén hatékonyan enyhítik a panaszainkat.
1. Reggelizzünk
Ha reggeli nélkül indulunk el, akkor ne csodálkozzunk, ha alacsony vércukorszintünk miatt megfájdul a fejünk, ilyenkor gyorsan kapjunk be néhány falatot, ettől megszűnhet a probléma. Tudományos kutatásból kiderült, hogy a magnéziumban gazdag élelmiszerek – például a spenót, a napraforgó – vagy a tökmag – különösen hatékonyak lehetnek fejfájás ellen. Emelet akiknek gyakran fája fejük, próbáljanak meg többször, kevesebbet enni, ettől a vércukorszint egész nap egyenletes marad.
2. Próbáljuk ki a jeget
Az is segíthet, ha hideg borogatást teszünk a homlokunkra és szemünkre, vagy jégkockával is dörzsölhetjük a sajgó területet. A jégkockamódszer nem csodaszer, csupán a hideg inger eltereli a figyelmünket a fájdalomról, de függetlenül attól, hogy mi a titka, ez a jeges technika is eredményes lehet.
3.Jót tesz a pára
A hideg mellett akár egy forró zuhany is enyhítheti a fejfájást. Reggel, ha arra ébredünk, hogy hasogat a fejünk, sokszor legszívesebben az ágyban maradnánk, pedig a forró zuhany ellazít, a nedves, meleg pára pedig nemcsak a légzőrendszernek tesz jót, hanem a fájdalmat is csillapítja.
4. Lazítsunk!
Egy német tanulmány szerint minél több stressz van az életünkben, annál gyakrabban fájdul meg a fejünk. Éppen ezért próbáljuk meg elkerülni a feszült helyzeteket, valamint fontos, hogy rendszeresen lazítsunk. Ebben segíthet a jóga, vagy egy új hobbi, a lényeg, hogy kikapcsolódjunk a segítségével.
5. Rendszeresen mozogjunk
Egy megerőltető testedzés nagyon rossz hatással lehet a fejfájásra, viszont a kíméletes torna enyhítheti a panaszokat. Egy svéd tanulmány megállapította, hogy a rendszeres kerékpározás csökkentette a migrénes betegek tüneteit.
6. Segít a napi rutin
Érdemes tudni, hogy a fejfájás nem szereti a változásokat, azaz könnyebben kialakul, ha eltérünk a megszokott, napi rutintól. Például kiválthatja a túl kevés alvás, de akár az is, ha sokkal többet alszunk, mint szoktunk. Éppen ezért fontos, hogy általában ugyanabban az időben feküdjünk le aludni, és hét végén is ébredjünk abban az időben, ahogyan azt hétköznap tesszük.
Nincsenek megjegyzések
Megjegyzés küldése